OPIUM BUDDHA BAR možemo nazvati još noćnim klubom koji jednostavno živi „od danas za sutra“.
Sve je počelo nakon poznatog okupljališta za sve generacije „Svid Rock Cafea“ odlučilo se ići u drastične promjene, glazbene i prostorne. Tako je 2004. godine nastao Opium Buddha bar koji je uvelike osvježio noćni život tada dosadne i tmurne Rijeke. Na otvorenju su se mogle primjetiti mnoge riječke i zagrebačke face koje je predvodio Tarik Filipović, te su takve otmjene zabave trajale sve do jutarnjih sati uz veliku kontrolu osoblja. Tada se puno više pažnje davalo na biranu i stariju klijentelu za razliku od danas. Kroz godine klub je doživljavao sve više promjenja, u početku se sve baziralo na najboljim komercijalnim i house hitovima u jednom velikom prostoru, a danas su to dva prostora koji pričaju priču za sebe.
Nakon svih kafića i pubova kojima je unutrašnjost izrađena od drva, Buddha bar je bio pravo osvježenje u centru grada u stilu istočnjačke kulture. U početku ogroman prostor, vješto uređen velikim kožnim separeima popraćeni uz žarku crvenu boju koji se odlično usklađuju uz zamračenost prostora i crvene duguljaste lampe. Također oku zanimljive zlatne figurice Buddhe po šanku i jedna velika skroz na dnu kluba na zidu, danas kao nekada ne plijene toliku pažnju posjetitelja. Pretežito su prljave i izbušene čikovima cigareta, što dokazuje da prava 'maskota' kluba jednostavno polako pada u zaborav. Nekada ogroman prostor danas je podijeljen u dva dijela, najviše zbog neslaganja svih voditelja. Dok jedan dio, nazvan Buddha 2 pokušava osvježiti svoj program dovodjenjem bendova svake prijestupne osim standardnog Dj-a, drugi dio Buddhe to radi na drugačije načine, miču iguanu iz terarija koji je bio simbol Buddha bara te unutra stavljaju ležaj na kojem je donedavno ležala mlada oskudno odjevena djevojka. Djevojku su morali dislocirati iz terarija radi sigurnosti jer su napaljeni muškarci slinili i mahali djevojci i to ne samo rukama nego i nečim drugim. Također tu je i sitna plesačica koja ima svoj „kavez“ odmah do terarija.
Što se tiče Buddha bara i njihovih muzičkih gušta, mogli bi reći kako se ovdje se ide na teoriju „Kud svi tu i mali Mujo“ pa tako kada se uvidjelo da klubova sa komercijalnom glazbom po gradu ima već dovoljno, ali najbolji profit je na narodnjacima, tako se i Buddha jednostavno preobratila u cajkerski klub, dok drugi dio, Buddha 2 se dosjetila kako gradu nedostaje domaće zabavne glazbe te odlučila uvesti promjene što su se pokazale vrlo pohvalne za ljubitelje hrvatske zabavne glazbe.
Pretežito mlađahna populacija željna zabave na cajkama i domaćoj glazbi svakoga vikenda pohara Budhha bar, znajući da ako pretjeraju sa alkoholom i dobiju želju za skakanjem po separeima i stolovima rijetko tko će ih na to upozoriti. Zagarantiran „raspašoj“, pogotovo kada Vas neka cajka „dirne u srce“.
Za Budhha bar nema nekih pravila odijevanja, no mogu se zamijetiti čak i pretjerivanja, jer svi dobro znaju kakva je to obleka za cajke, što kraće krpice na iskvarcanu kožu, minice, duboki dekolteti, štikle, šminka i izbacivači na ulazu su već zavarani izgledom mladih djevojaka.
Ako želite posjetiti Budhha bar možete ga naći u centru grada Rijeke s pogledom na Rivu.
PartyHR Njuškalo